#devdeep – nowe odkrycie – Pigment by ShapeFactory

Post navigation

Oprogramowanie

#devdeep – nowe odkrycie – Pigment by ShapeFactory

Jedno z moich najnowszych odkryć w 2018 roku to zdecydowanie Pigment ze stajni ShapeFactory.

Jest to darmowe narzędzie, dzięki któremu znajdziesz paletę kolorów, najlepszą dla Twojej strony internetowej. Wyszukiwanie po podobnych kolorach, bardziej bladych lub bardziej kontrastowych daje niesamowitą dawkę inspiracji. Przeglądając niektóre palety na tej stronie od razu widziałem w swojej wyobraźni nową stronę i jak zbudował bym ją na podstawie tych kolorów.

Jako front-end developer codziennie poszukuje jakiś nowych inspiracji na strony internetowe. Nie raz natknąłem się na świetne narzędzia, które bardzo ułatwiają pracę. Jedne przyspieszają, jedne inspirują, jeszcze inne ukazują najnowsze trendy w projektowaniu, tworzeniu. Nieustannie staram się szukać nowych rzeczy, ale też nie przesadzając z pośpiesznym używaniem tych narzędzi w swoich projektach. Jak przekonałem się trochę na podstawie postępu z JavaScriptem – już od dawna się śmieją w branży, że każdej minuty na rynku pojawia się nowy framework w JavaScript. Dlatego nie dajmy się zwariować, ale niektóre cudeńka zasługują na natychmiastowe wdrożenie w życie! Tak u mnie pojawił się Pigment z ShapeFactory. Rzecz do wdrożenia ultra szybko.

W opcjach mają też gradienty i coś takiego jak duocolor. Gradienty, tak jak sam główny Pigment działa na zasadzie dwóch kolorów. Na całym ekranie możemy zobaczyć sobie jak układa się nasza paleta kolorów. Możemy edytować zarówno kolory jak i nachylenie gradientu, a następnie pobrać w różnych formatach min. oczywiście w czystym CSS do zastosowania na stronie. Duocolor to “nałożenie” tych dwóch kolorów na zdjęcia z Unsplash. Od razu można te zdjęcia pobierać i wstawiać na swoją stronę (zdjęcia z Unsplash są darmowe – napisałem o tym na swoim blogu firmowym – link). Płatną opcją narzędzia od ShapeFactory jest tworzenie logo. Dobieramy kolory, czcionkę, układ i pobieramy nowe logo dla swojej strony, firmy, brandu. Nic bardziej prostego! Niestety lub stety cena sięga ok $40 za jedno utworzone logo za pomocą aplikacji.

Bardzo przydatne narzędzie dla tworzących strony. Polecam każdemu!

https://pigment.shapefactory.co/