eachmonth.app – podziel się swoim projektem z innymi!

Post navigation

Pomysły

eachmonth.app – podziel się swoim projektem z innymi!

Mam pomysł na kolejną aplikację. Nie jest to nic innowacyjnego, lecz szukając ciekawych inspirujących projektów innych deweloperów nie zawsze da się trafić na portal gdzie inni dzielą się swoimi aplikacjami, wypowiadają się na temat innych aplikacji innych twórców, oceniają aplikacje i być może je testują. Jest na świecie wielu twórców czy to zwykłych stron czy gier, czy aplikacji webowych. Sam sobie koduję w domu po godzinach i chciałbym się pochwalić bez przeszkód moją apką.

Aplikacja będzie służyła do publikowania swoich projektów deweloperskich każdego miesiąca. Można dodawać gry, aplikacje webowe, nowe aplikacje, aplikacje mobilne, designy, pomysły itd. Tworzony jest ranking aplikacji z danego miesiąca na podstawie głosów i komentarzy innych użytkowników – dostępny dla każdego. Każdy może sobie przeglądać projekty innych osób, poczytać o nich, zobaczyć jak jest zrobiony, być może też porozmawiać na temat tego czy innego projektu. Chcę, aby ten system umożliwiał małym twórcom pokazanie swoich aplikacji, reklamę, możliwość pokazania siebie jako twórcy, być może czegoś w rodzaju portfolio. Możliwe, że nie tylko aplikacje będą tu projektami. Możliwe że ktoś ma jakiś pomysł niezwiązany z IT i chciałby przetestować go na większej grupie osób. Dlatego stworzę narzędzie do komunikacji – twórca-potencjalnyUżytkownik.

Ficzery w MVP:

 1. aplikacja na stronie głównej wyświetla ranking projektów z każdego miesiąca
 2. użytkownik może przeglądać projekty – eksplorować – po tagach, typach, kategoriach
 3. użytkownik może komentować projekty i oceniać je gwiazdkami według kategorii
 4. można dodawać swoje projekty – nazwa, treść, link do demo jeśli jest, github, FB, itd
 5. w swoim projekcie użytkownik będzie mógł przejrzeć statystyki projektu – ilość odwiedzin, lików, oceny, komentarze
 6. komentarze i oceny nie podlegają modyfikacjom nawet przez osobę, która dodała projekt – jedynie może zgłosić komentarz do usunięcia jeśli jest niestosowny
 7. aby modyfikować treść (likować, komentować, dodawać projekty) należy się zalogować
 8. rozbudowane profile użytkowników – przegląd wszystkich projektów użytkownika – portfolio

Ficzery w wersji rozbudowanej – nice to have:

 1. możliwość zbiórki pieniędzy na projekt – croudfounding
 2. konkursy z nagrodami + pozyskanie sponsorów
 3. możliwość reklamowania się na portalu
 4. zaawansowane modyfikacje strony z własnym portfolio – docelowo profile w subdomenie/subkatalogu np. eachmonth.app/logblog

Bazowe produkty na rynku:

 1. product hunt
 2. dribbble

Założenia technologiczne:

 1. Full SPA
 2. Angular + Firebase
 3. Progressive Web App
 4. Cool design 🙂
 5. As fast as possible
 6. Fun durring conding 😀

Kluczem do sukcesu jest motywacja do tworzenia nowych rzeczy każdego miesiąca. Miesiąc jest dość bezpiecznym okresem rozliczeniowym, a jeszcze większa jest motywacja jeśli produkty tworzone zostaną ocenione. Konstruktywna krytyka w naszym zawodzie jest bardzo istotna. Dzięki niej możemy się jeszcze szybciej i sprawniej rozwijać w tym co robimy. Społeczność będzie od nas oczekiwała, że zrobimy znów coś równie lub bardziej dobrego jak nasze poprzednie projekty, a te istniejące będą jeszcze lepsze i bardziej odpowiednie dla użytkowników.